Čelik u velikom derbiju srušio Kolinu i preuzeo lidersku poziciju

Fudbaleri Čelika savladali su u velikom derbiju 13. kola Druge lige FBiH grupa Centar ekipu Koline iz Ustikoline sa 4:2 i preuzeli lidresku poziciju na tabeli.

Veliki derbi na drugoligaškom Centru igrao se danas na “Bilinom polju” u Zenici gdje je Čelik dočekao lidera na tabeli ekipu Koline i trijumfom od 4:2 došao na lidersku poziciju.

Domaći su fantastično otvorili meč i već nakon tri minuta igre stigli do vođstva pogotkom Mirsada Šijerkića. Nakon nekoliko prilika na obje strane u samom finišu prvog poluvremena dosuđen je penal za Kolinu koji nakon lošeg udarca nije pretvoren u gol.

Ipak, u 64. minutu su gosti stigli do poravnanja poslije jednog atraktivnog gola i činilo se da će moći nastaviti pozitivan niz. Ipak, Čelik je u nastavku svim silama krenuo prema golu i potpuno uništio tim iz Ustikoline.

Najprije je Ali Međuseljac lijepo reagovao u šesnaestercu za 2:1, da bi vrlo brzo preciznim šutem desnom nogom u dalji ugao po drugi put mrežu zatresao Šijerkić.

Na 4:1 povisio je mladi Međuseljac nakon prelijepog ubačaja sa lijeve strane kada mu nije bilo teško da loptu zakuca u gol, a gosti su do kraja uspjeli smanjiti na 4:2 golom nakon kog su uslijedili veliki protesti domaće publike koja je tražila ofsajd.