Čelikova “kaznena” ekspedicija nastavila put ka višem rangu, ostvarena je nova rutinska pobjeda

Fudbaleri zeničkog Čelika kao gost su savladali ekipu Proletera u Makljenovcu rezultatom 3:1, što im je bio 11. trijumf u isto toliko odigranih utakmica Kantonalne lige ZDK.

Nije utakmica u Makljenovcu bila toliko jednostavna za Čelik, iako je zenički tim na kraju slavio siguran trijumf. No, na prvi pogodak čekao je sve do 68. minute, kada kapiten Aidin Mahmutović postiže pogodak za vodstvo. Bio mu je to peti gol u sezoni.

Već u 71. minuti, rezervista Amar Šišić pogađa za 2:0, a Faruk Piljug u 73. minuti postiže gol za 3:0 i tako praktično rješava utakmicu. Andrej Šimić u 76. minuti postiže utješni gol za domaće i postavlja konačan skor utakmice.

Čelik ima 33 boda uz gol razliku 38:2, a prvom pratiocu Žepču bježi pet bodova, što je u ovakvoj konkurenciji skoro pa izvjesno nedostižno.