Chelsea preko Manchester Uniteda u polufinalu FA kupa

Nogometaši Chelseaja svladali su u posljednjem četvrtfinalu engleskog FA kupa Manchester United na svom terenu rezultatom 1:0 i plasirali se u polufinale najstarijeg nogometnog takmičenja na svijetu.

Ključni trenutak u utakmici dogodio se u 35. minuti kada je drugi žuti karton dobio veznjak Uniteda Ander Herrera.

Nakon toga domaći nogometaši u potpunosti su preuzeli inicijativu, a jedini gol na utakmici u 51. minuti postigao je N’Golo Kante, koji je preciznim šutem s dvadesetak metara svladao Davida De Geu.

Ostatak utakmice Chelsea je kontolirao igru, a Manchester United s igračem manje nije uspio ugroziti domaćeg vratara.

Po završetku posljednjeg četvrtfinalnog susreta izvučeni su parovi polufinala u kojem se sastaju Chelsea – Tottenham i Arsenal – Manchester City. Polufinala su na programu 22. i 23. aprila, a igra se samo jedna utakmica, i to na neutralnom terenu, na Wembleyju.