Chelsea razbio Tottenham u londonskom derbiju i stigao na diobu prvog mjesta

U posljednjem susretu 5. kola engleskog Premiershipa nogometaši Chelseaja su kao gosti u londondskom derbiju pobijedili Tottenham rezultatom 3:0 i poravnali su se sa vodećim ekipama na tabeli.

Plavci su bili bolji rival većim dijelom meča, a do trijumfa su stigli golovima u drugom poluvremenu.

U 49. minuti Alonso je izveo korner, a sjajno je skočio Thiago Silva i glavom je matirao Llorisa za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je osam minuta kasnije. Kante je šutirao s dvadesetak metara, a lopta je na putu do gola pogodila jednog igrača Tottenhama i završila je u mreži.

Do kraja je Chelsea imao još nekoliko dobrih prilika za dođe do uvjerljivijeg trijumfa, ali nisu bili prisebni u završnici. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Rudiger je postavio konačnih 3:0.

Chelsea sada ima 13 bodova i na diobi je prvog mjesta sa Liverpoolom i Manchester Unitedom, a u narednom kolu će dočekati Manchester City.

Tottenham, koji je doživio drugi uzastopni poraz ponovo će igrati londonski derbi i gost je Arsenalu.