Chelsea sačuvao prednost protiv Porta i plasirao se u polufinale Lige prvaka

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u revanš susretu četvrtfinala poraženi kod kuće od Porta, ali su poslije trijumfa 2:0 u prvom meču prošli su dalje.

Portugalski klub je jurio zaostatak, ali nije stvorio mnogo pravih prilika za gol. Plavci su uglavnom kontrolisali zbivanja na terenu, ali Porto je ipak mogao do vodstva,

U 33. minuti iznenada se u prilici našao Jesus Manuel Corona, ali je sa svega pet metara bio neprecizan i propustio je pravi zicer.

Nastavak meča bio je veoma sličan. Porto nije imao snage da napravi ozbiljniji pritisak, dok je Chelsea propustio priliku preko Pulišića da riješi sve dileme i do kraja je ipak ostalo 0:0.

U 94. minuti Mehdi Taremi je postigao pogodak za pobjedu Porta, ali trijumf 1:0 nije im bio dovoljan za prolazak dalje.

Chelsea će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Reala i Liverpoola, a Kraljevi će u sutrašnjem meču braniti prednost od 3:1 iz prvog susreta.