AUTOR: K.H.
DATUM:
KATEGORIJA: Regija / Sport
NER FIT

Crvena zvezda je ispala iz kvalifikacija za Ligu prvaka. U trećem pretkolu crveno-bijele je izbacio moldavski Sheriff.

FIXGEHALT

U prvom meču u Beogradu rezultat je glasio 1:1, te su u susret u Tiraspolu obje ekipe ušle s jednakim šansama za prolazak dalje.

U otvorenoj utakmici vidjeli smo nekoliko dobrih prilika na obje strane, a Sheriff je slavio rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču viđen je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Slobodan udarac sa 40 metara je izveo Frank Castaneda, a štoper Danilo Arboleda glavom prelijepo pogađa mrežu nemoćnog Milana Borjana koji je samo pogledom ispratio loptu na putu do mreže.

LIDER

Na taj način smo sigurno ostali bez velikog potencijalnog duela u play-offu između Crvene zvezde i zagrebačkog Dinama.

Sheriffu će sada posljednja stepenica za ulazak u grupnu fazu elitnog evropskog klupskog takmičenja biti bolji iz duela Legia – Dinamo koji počinje u 21 sat. Prvi meč u Zagrebu je završen rezultatom 1:1.

Zvezda će u play-offu za Evropsku ligu igrati protiv poraženog iz meča Young Boys – Cluj.