Crvena zvezda ispala iz Lige prvaka, ništa od duela s Dinamom

Crvena zvezda je ispala iz kvalifikacija za Ligu prvaka. U trećem pretkolu crveno-bijele je izbacio moldavski Sheriff.

U prvom meču u Beogradu rezultat je glasio 1:1, te su u susret u Tiraspolu obje ekipe ušle s jednakim šansama za prolazak dalje.

U otvorenoj utakmici vidjeli smo nekoliko dobrih prilika na obje strane, a Sheriff je slavio rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču viđen je u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Slobodan udarac sa 40 metara je izveo Frank Castaneda, a štoper Danilo Arboleda glavom prelijepo pogađa mrežu nemoćnog Milana Borjana koji je samo pogledom ispratio loptu na putu do mreže.

Na taj način smo sigurno ostali bez velikog potencijalnog duela u play-offu između Crvene zvezde i zagrebačkog Dinama.

Sheriffu će sada posljednja stepenica za ulazak u grupnu fazu elitnog evropskog klupskog takmičenja biti bolji iz duela Legia – Dinamo koji počinje u 21 sat. Prvi meč u Zagrebu je završen rezultatom 1:1.

Zvezda će u play-offu za Evropsku ligu igrati protiv poraženog iz meča Young Boys – Cluj.