Crvena zvezda u velikom beogradskom derbiju pobijedila Partizan

Nogometaši Crvene zvezde upisali su pobjedu protiv Partizana u 164. vječitom beogradskom derbiju rezultatom 1:0, a današnji meč odigran je u okviru 30. kola srbijanske Superlige.

Partizan je nešto bolje otvorio meč i u prvih 20 minuta bio mnogo bolji protivnik na terenu, a nešto više grešaka u odbrani Crvene zvezde ipak nisu uspjeli iskoristiti i pretvoriti u pogodak za vodstvo.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je Crvena zvezda bila sve opasnija, no do poluvremena nije bilo pogodaka i na pauzu se otišlo s rezultatom 0:0. Treba reći i to da je Partizan u 41. minuti pogodio prečku.

U 58. minuti desio se najbitniji trenutak na utakmici. Kanga je ubacio iz kornera, a na pravom mjestu bio je Ivanić koji glavom pogađa za 1:0.

Veliku šansu da Partizan dođe do poravnanja imao je Suma u 90. minuti, ali je golman Crvene zvezde Borjan fenomenalno zaustavio njegov pokušaj i odbranio, što je ujedno bila i posljednja prilika na utakmici.

Crvena zvezda – Partizan 1:0 (Ivanić 58′)