Čudesni Haaland “razgrtao” rivale i donio Cityju novu pobjedu, asistirao mu golman

Od 16 sati u engleskom Premiershipu odigrane su samo dvije utakmice, a u njima su lagane pobjede ostvarile domaće ekipe.

Manchester City je na krilima nevjerovatnog Erlinga Haalanda savladao Brighton rezultatom 3:1.

Haaland je ponovo priredio show na Etihadu. U 22. minuti postigao je fantastičan pogodak kojem je prethodila asistencija golmana Edersona.

Brazilac je ispucao loptu od svog gola, a nezaustavljivi Haaland je “razgrnuo” odbranu Galebova i pogodio za 1:0.

Gol pogledajte ovdje.

Do odlaska na odmor Haaland postiže i drugi gol danas, a 17. ove sezone u ligi za City. Pogodio je s bijele tačke.

U nastavku Leandro Trossard vraća nadu gostima, da bi Kevin de Bruyne fantastičnim golom s distance postavio konačnih 3:1.

U drugom meču programa Everton je ostvario vitalnu pobjedu rezultatom 3:0 protiv Crystal Palacea i tako prekinuo niz od tri poraza.

Za Karamele golove su postizali Dominic Calwert-Lewin, Anthony Gordon i Dwight McNeil.