Čudesni Menalo razbio Čelik (FOTO)

Široki je na krilima Luke Menala savladao Čelik u Zenici sa 4:1 u susretu 14. kola Premijer lige BiH.

Nakon nešto mirnijeg uvoda u meč Široki iz prve prave šanse dolazi do vodstva. Igrao se 20. minut kada na asistenciju Ćorića, Stjepan Lončar pogađa mrežu domaćeg tima za vodstvo od 0:1.

Luka Menalo je u ovom meču bio potpuno nezaustavljiv za odbranu Čelika, a nakon nekoliko dobrih pokušaja, ovaj mladi fudbaler u samo dvije minute dolazi do dva pogotka. Na fantastičan način je pogađao u 36. i 38. minuti za uvjerljivih 0:3.

Čelik se u 40. minuti vraća u meč. Pogodio je Duvnjak za 1:3, a zatim domaći promašuju još dvije odlične šanse. Prvo je Duvnjak promašio gol sa pet metara, da bi zatim Mahmutović šutirao pored gola iz dobre pozicije i na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 1:3.

Nastavak meča u Zenici nije ponudio mnogo. Vrijedi istaći jedino veliku šansu za Mahmutovića, ali odbrana gostiju izbacuje za gol-linije.

Široki sve dileme oko pobjednika rješava u 80. minuti. Hat-trick postiže Luka Menalo za konačnih 1:4.