Čudesni Messi hat-trickom postavio rekord, Neymar poslao misterioznu poruku nakon gola

Utakmicama 10. kola nastavljene su južnoameričke kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, a Lionel Messi je hat-trickom u pobjedi Argentine protiv Bolivije 3:0 ušao u historiju.

Nogometaš PSG-a je fenomenalnim golom u 14. minuti načeo goste, a s još dva pogotoka u 64. i 88. minuti ovjerio je pobjedu Gaučosa te je na taj način pretekao Pelea iz Brazila.

Messi je sa 79 golova postao rekorder kao nogometaš koji je postigao najviše golova za reprezentacije iz Južne Amerike, dok je Pele ostao na 77.

Novi igrač PSG-a dobio je i ovacije publike, koja mu se poklonila i skandiranjem njegovog imena nagradila, prema mišljenju mnogih, najboljeg nogometaša svih vremena.

Brazil je nastavio nizati pobjede i trijumfom protiv Perua 2:0 zadržao maksimalan učinak u kvalifikacijama. Karioke su slavile pogocima Evertona Ribeira u 15. i Neymara u 40. minuti te suvereno drže vrh tabele.

Dosta pažnje privukla je i misteriozna poruka koju je Neymar poslao prema kameri prilikom proslave pogotka, te će biti zanimljivo vidjeti o čemu se zaista radi i kome su riječi upućene.

Sudeći po njegovoj naknadnoj objavi na Twitteru, čini se da je to bio odgovor onima koji su ga prozivali da je debeo, jer je na društvenim mrežama napisao: “Debeljko u akciji”.