Čudo na Enfildu: Liverpul spektakularnim preokretom razbio Barcelonu i plasirao se u finale Lige prvaka

Liverpul je uspio nadoknaditi tri gola zaostatka i u sjajnoj utakmici razbiti Barcelonu, te ostvariti plasman u finale Lige prvaka, iako je nakon prvog duela to djelovalo kao nemoguća misija.

Domaćin je na najbolji mogući način otvorio utakmicu i do pogotka stigao već u sedmoj minuti. Henderson je šutirao, Ter Štegen odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Origi koji pogađa za 1:0.

Barcelona je prvi put zaprijetila u 15. minuti, Mesi je pokušao, a Alison odbranio. Samo dvije minute kasnije velika prilika za goste, četiri igrača u kontri, ipak Mesi se nije najbolje snašao ispred gola Liverpula.

U 23. minuti, svoj udarac je oprobao i Robertson, Ter Štegen je ovaj put sigurno odbranio. Do kraja prvog poluvremena, Barcelona je preuzela kontrolu nad posjedom, a dvije sjajne prilike su propustili u nadoknadi prvog dijela. Prvo je Mesijev udarac odbranio Alison, a zatim genijalnu asistenciju Mesija ne koristi Alba.

“Redsi” su u nastavku u samo dvije minute došli do dva pogotka i izjednačenja u ukupnom rezultatu. Vajnaldum (Wijnaldum) je prvo pogodio u 54. minuti, a onda i u 56. u ekstazu doveo domaće navijače.

Nakon što su se oporavili od šoka, gosti su zaprijetili preko Mesija u 68. minuti, nakon kombinacije iz kornera, Argentinac je pokušao ali Alison je opet sjajno odbranio.

Kada je izgledalo da obje ekipe čekaju produžetak, velika greška odbrane Barcelone. Aleksander-Arnold se spremao izvesti udarac iz ugla, dvije lopte su bile u terenu, a nakon što su izbacili jednu, Origi je iskoristio nepažnju odbrane Barcelone i drugi put matirao Ter Štegena.

Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli postići pogodak i Liverpul je uspio slaviti nestvarnu pobjedu i po drugi put uzastopno plasirati se u finale Lige prvaka.