Portal 072info

Čudo na Enfildu: Liverpul spektakularnim preokretom razbio Barcelonu i plasirao se u finale Lige prvaka

TEKST SE NASTAVLJA NAKON REKLAME
KRAJ REKLAME

Liverpul je uspio nadoknaditi tri gola zaostatka i u sjajnoj utakmici razbiti Barcelonu, te ostvariti plasman u finale Lige prvaka, iako je nakon prvog duela to djelovalo kao nemoguća misija.

Domaćin je na najbolji mogući način otvorio utakmicu i do pogotka stigao već u sedmoj minuti. Henderson je šutirao, Ter Štegen odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Origi koji pogađa za 1:0.

POLITIČKI MARKETING
Rusmir Isak banner

Barcelona je prvi put zaprijetila u 15. minuti, Mesi je pokušao, a Alison odbranio. Samo dvije minute kasnije velika prilika za goste, četiri igrača u kontri, ipak Mesi se nije najbolje snašao ispred gola Liverpula.

U 23. minuti, svoj udarac je oprobao i Robertson, Ter Štegen je ovaj put sigurno odbranio. Do kraja prvog poluvremena, Barcelona je preuzela kontrolu nad posjedom, a dvije sjajne prilike su propustili u nadoknadi prvog dijela. Prvo je Mesijev udarac odbranio Alison, a zatim genijalnu asistenciju Mesija ne koristi Alba.

A19C0ACA 5A41 413B 9B35 318122A57EA5

“Redsi” su u nastavku u samo dvije minute došli do dva pogotka i izjednačenja u ukupnom rezultatu. Vajnaldum (Wijnaldum) je prvo pogodio u 54. minuti, a onda i u 56. u ekstazu doveo domaće navijače.

Nakon što su se oporavili od šoka, gosti su zaprijetili preko Mesija u 68. minuti, nakon kombinacije iz kornera, Argentinac je pokušao ali Alison je opet sjajno odbranio.

26AD2F42 BF2A 4C5A 8220 19E3E77138F4

Kada je izgledalo da obje ekipe čekaju produžetak, velika greška odbrane Barcelone. Aleksander-Arnold se spremao izvesti udarac iz ugla, dvije lopte su bile u terenu, a nakon što su izbacili jednu, Origi je iskoristio nepažnju odbrane Barcelone i drugi put matirao Ter Štegena.

Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli postići pogodak i Liverpul je uspio slaviti nestvarnu pobjedu i po drugi put uzastopno plasirati se u finale Lige prvaka.