Damir Džumhur u finalu Challengera u Bratislavi

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur odigrao je danas polufinalni meč na Challengeru u slovačkoj Bratislavi. Džumhur je slavio protiv češkog tenisera Zdeneka Kolara rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4) i 6:3.

U prvom setu vidjeli smo dva breaka. Do prvog je došao Džumhur u petom gemu seta, ali ga nije uspio potvrditi i već u narednom izjednačio je Kolar. Do kraja prvog seta nismo vidjeli više niti jednu break priliku.

Džumhur je loše otvorio drugi set. Već u prvom gemu Kolar je napravio break, ali ga nije uspio potvrditi. Naš najbolji teniser u osmom gemu pravi i drugi break u drugom setu i dolazi do odlične prilike da potvrdi pobjedu. Uspio je potvrditi pobjedu na svoj servis i riješiti drugi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Džumhur će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Gerasimov – Novak.