DANAS: SUPERKOMBAT WGP Final Elimination: Muamer Tufekčić protiv Franka Munoza

dfrdf

Muamer Tufekčić, kada je uspješno prošao SUPERKOMBAT-ove kvalifikacije, a nakon toga i osvojio prvi SUPERKOMBAT  WGP turnir ove godine, danas ga očekuje novi izazovi u okviru ove poznate rumunske organizacije.

SUPERKOMBAT  World Grand Prix – Final Elimination će se održati danas u Rumuniji, a u okviru ovog takmičenja predstavit će se i 4 eliminatorna meča kao i dva eliminatorna meča za titulu. Borci iz 12 zemalja, gdje je među njima i naš Tufekčić, pokušat će uz sav trud i zalagnje da dođu do svoje karte za finale SUPERKOMBAT  World Grand Prix turnira koje će se održati 21. decembra.

Da vas podsjetimo da je Tufekčić u kvalifikacijama pobijedio Tomaža Simoniča, borca iz Slovenije, da bi na SUPERKOMBAT  WGP turniru četvorice slavio protiv britanskog gorostasa Corrie Robbinsa a zatim i Jairzinha Rozenstruika.

U četvrtfinalu Final Elimination turnira će mu se suprostaviti Španac Frank Munoz, aktuelni WAKO-Pro K-1 (-94.2kg ) prvak Evrope, koji je dobio “džoker” pozivnicu za ovaj turnir nakon spornog poraza u kvalifikacijama od strane domaćeg borca Sebastiana Ciobanua.