Debakl za kraj kvalifikacija: Nova blamaža mladih Zmajeva

Izabranici Vlade Jagodića su odigrali još jednu lošu partiju te su upisali treći uzastopni poraz.

Za prvi gol bila je dovoljna nepuna minuta igre. U 34. sekundi za vodstvo gostiju pogodio je Vecsei. Bio je to jedan od najbrže primljenih golova naše mlade reprezentacije.

Smušenost naše odbrane i lošu reakciju Hajrovića Mađari su iskoristili i u 18 minuti. Kleinheisler je prizemnim i veoma preciznim udarcem sa nekih 18 metara matirao Vasilja.

Nakon toga se igra presila na polovicu gostiju, ali bezidejna igra naše reprezentacije nije donijela nikakva uzbuđenja. Uspjeli smo izvesti nekoliko bezopasnih kornera. Do smanjena rezultata mogli smo u 42. minuti, Duljević je sjajno šutirao sa oko 30 metara, ali je Jova nekako odbranio odbivši loptu do stative.

Sve dileme oko pobjednika riješena su na startu drugog poluvremena. U razmaku od nekoliko minuta dva puta je pogodio Bese. Prvo u 51. poslije uigrane akcije nakon jednog prekida, a zatim u 53. minuti kada je glavom loptu poslao u prazan gol.

U 60. minuti Mađari su ostali sa igračem manje, zbog grubog starta nad Duljevićem isključen je Poor. Niti igrač više u polju nije pomogao našim nadama koje su nastavile sa lošom igrom.

Prva prava uzbuđenja pred golom Mađara viđena su tek u finišu susreta. U 78. minuti Duljević je poslije lijepog proigravanja Krunića iz izgledne situacije šutirao preko gola, a pet minuta poslije fudbaler Sarajeva je gađao same rašlje, ali je Jova loptu izbio u korner.

Utješni gol za naš tim postigao je Zolotić u 87. minuti. Fudbaler Genta je šutirao sa 20-ak metara, lopta se odbila od jednog mađarskog igrača i tako završila u mreži.

Bosna i Hercegovina je kvalifikacije završila na petom mjestu sa šest osvojenih bodova, tj. dvije pobjede i čak šest poraza uz gol razliku 10:22.

Bosna i Hercegovina – Mađarska 1:4

Strijelci: Vecsei 1′, Kleinheisler 18′, Bese 51′ i 53′, Zolotić 87′. Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 100. Sudija: Thorvaldur Arnason. Žuti kartoni:Duljević, Metalsi (Bosna i Hercegovina), Vecsei, Kleinheisler (Mađarska). Crveni karton: Poor (Mađarska).

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Graovac, Hajrović, Metalsi (od 71. Musić), Letić, Zolotić, Maletić (od 56. Gojak), Govedarica, Duljević, Modić (od 57. Radovac), Krunić.

Mađarska: Jova, Barath, Tamas, Kelemen, Szolnoki, Poor, Keinheisler (od 74. Vass), Vecsei (od 88. Jagodics), Holender (od 65. Patvaros), Becsa, Bese.