Debi iz snova za Nurkića: “Bosanska zvijer” upisala dabl-dabl u pobjedi Finiksa

Jusuf Nurkić je upisao debi za Finiks Sanse u zvaničnoj utakmici, a predstavio se u najboljem svjetlu svojim navijačima. Sansi su na gostovanju kod Golden Stejt Voriorsa slavili rezultatom 104:108.

“Bosanska zvijer” je odmah pokazao da će biti pravo pojačanje za ekipu iz vrele Arizone, a odmah na startu NBA sezone je upisao dabl-dabl učinak.

Nurkić je zabilježio 14 poena i 14 skokova, kojima je pridodao tri asistencije.

Što se same utakmice tiče, košarkaši Finiksa su pobijedili teže nego što je to trebalo biti poslije prvog poluvremena. Oni su na odmor otišli sa 15 poena razlike, ali užasna treća četvrtina koju su izgubili 40:19 od Voriorsa, zamalo ih je koštala.

Međutim, pribranost u posljednjoj dionici donijela je prvu ovosezonsku pobjedu za Sanse.

Pored sjajnog Nurkića, odličnu utakmicu su odigrale i prve dvije zvijezde – Devin Buker (Booker), koji je upisao 32 poena i 8 asistencija , te Kevin Durant sa 18 poena i 10 skokova.

Kod Voriorsa najistaknutiji je bio Stef Kari (Steph Curry) sa 27 poena, dok je Klej Tompson (Klay Thompson) ubacio 15 koševa.

Inače, ovu utakmicu je propustilo najveće ovosezonsko pojačanje Finiksa Bredli Bil (Bradley Beal) zbog povrede leđa, te je sigurno da će s njim biti još dominantniji.