Đedović u porazu Bayerna odigrao solidnu partiju

djedovic
Košarkaši njemačkog Bayerna su u sedmom kolu Eurolige poraženi od italijanske Siene na gostovanju. Konačan rezultat je glasio 71:62 za italijanskog euroligaša. Naš reprezentativac Nihad Đedović je ubacio 10 poena, imao 3 skoka, 2 asistencije i 2 ukradene lopte za 25 minuta u igri.

Prva četvrtina je završena rezultatom 21:18 za domaći tim. Siena je bila bolja i u drugoj četvrtini utakmice koju su dobili rezultatom 20:16. Na poluvremenu su imali sedam poena prednosti, rezultat je glasio 41:34.

Bayern je u trećoj četvrtini pokušavao doći do preokreta, ali nisu uspijevali uhvatiti priključak za Sienom. Na ulasku u posljednju četvrtinu su imali osam poena zaostatka, a onda je domaćin sredinom četvrte četvrtine i riješio pitanje pobjednika. Otišli su na dvocifrenu razliku i rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Daniel Hackett sa 15 poena i 10 asistencija, dok je Nelson Spencer imao 14 poena. Na drugoj strani Malcolm Delaney je ubacio 13 poena, a centar John Bryant imao 12 poena.