Depay prvijencem u La Ligi donio bod Barceloni na nezgodnom gostovanju u Bilbau

Nogometaši Athletic Bilbaa i Barcelone remizirali su rezultatom 1:1 u jednom od derbija drugog kola španske La Lige.

Nakon veoma uspješnog starta nove sezone, Barcelona se suočila s velikim problemima na gostovanju u Baskiji.

Na početku su domaći više prijetili i imali su nekoliko šansi preko Inakija Williamsa. Također, u 11. minuti Oihan Sancet je pogodio prečku. Dobru šansu za Katalonce imao je Martin Braithwaite, ali je na povratnoj lopti šutirao preko gola.

Bez golova otišlo se na odmor, a onda u nastavku po gol na obje strane. Već u petoj minuti nastavka Iker Muniain je izveo korner, a lijepo se glavom snašao Inigo Martinez i glavom je pogodio za 1:0.

Baskijci su dugo imali vodstvo i igrali veoma dobro. Ipak, u 75. minuti prvijenac u La Ligi postiže Memphis Depay i tako donosi Barceloni bod na neugodnom gostovanju.

Za kraj, vrijedi naglasiti da je u posljednjim trenucima utakmice direktan crveni karton u redovima katalonskog kluba dobio Eric Garcia.