Derbi 5. kola lige ZDK: Rudar savladao ekipu Žepča (FOTO)

IMG_5314

U okviru 5. kola lige ZDK odigran je derbi između dvije ekipe koje se bore za prvo mjesto i ulazak u Drugu ligu “Centar”, Rudara iz Zenice i Žepča. Utakmica je završena minimalnom pobjedom Rudara 1:0.

Početak utakmice donio je odličnu igru ovih mladih nogometaša. Stvoren je veliki broj prilika pred oba gola, ali pogotka nije bilo. Pred kraj prvog poluremena Žepče se polahko nametnulo svojom igrom, ali i nakon tog pritiska nije bilo pogotka, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme je krenulo kao i prvo. Čvrsto se ušlo u igru tako da su i jedni i drugi vršili pritisak. Rudar je u nekoliko navrata razbio odbranu Žepča, ali nisu uspjeli da postignu pogodak. U 73. minuti oba tima ostaju bez igrača zbog crvenih kartona. Žepče je imalo najbolju šansu na utakmici u 80. minuti kada je njihov napadač izašao jedan na jedan sa golmanom, ali golman Rudara je uspio da odbrani taj šut. Osam minuta nakon toga Rudar dolazi do vodstva, a strijelac je bio Alen Škoro. Sa ovim rezultatom meč je i priveden kraju.