Derbi ponudio pet pogodaka i dramatičnu završnicu: Borac pobijedio Željezničar golom u 94. minuti

Fudbaleri Borca pobijedili su Željezničar u derbiju 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine (3:2).

Borac je odlično otvorio utakmicu, pritisnuo od samog starta i poveo već u 6. minuti preko Zorana Kvržića koji je iskoristio centaršut Jakova Blagaića. Banjalučani su na 2:0 povisili u 21. minuti kada se u strijelce upisao Jovo Lukić.

U tim trenucima Željezničar je bio mnogo inferiorniji rival. „Plavi“ su se mučili, nisu mogli kreirati priliku, dok je Borac stvarao prilike. I onda sjajna akcija gostiju, a centaršut Marina Galića sa desne strane u mrežu je pospremio Sulejman Krpić.

Borac je i drugo poluvrijeme otvorio šansom, a onda je inicijativu preuzeo Željezničar. Pokušavao je Nedim Mekić udarcima sa distance, ali se rezultat na semaforu nije mijenjao sve do 68. minute kada je Milan Mijatović prilikom ispucavanja pogodio Krpića, a lopta je završila u mreži.

0 seconds of 0 secondsVolume 0%

Kada se činilo da će derbi kola završiti bez pobjednika Borac je došao do gola. Vedad Muftić je loše reagirao, ispala mu je lopta koju je u mrežu Željezničara za velika tri boda Borca poslao Lukić