Android
Djevojku (18) ujeo poskok, umrla je: “Ruka joj je natekla, a nakon 20 minuta izgubila je svijest”

U Sloveniji je zabilježen prvi smrtni slučaj zbog ugriza poskoka nakon nekoliko decenija.
Kako prenosi hrvatski portal Dnevnik, poskok je u ponedjeljak navečer ugrizao 80-godišnju ženu za ruku.
„Ruka joj je natekla, a nakon 20 minuta hodanja izgubila je svijest. Kada se probudila, osjećala je bolove u stomaku“, rekao je na vanrednoj konferenciji za novinare Miran Brvar, šef Centra za toksikologiju i farmakologiju u Univerzitetskom kliničkom centru u Ljubljani.
Umrla na putu do bolnice
Kada su ljekari stigli do nje, imala je i problema s disanjem, a stanje joj se pogoršavalo.
„Davali su joj vještačko disanje, a potom su je i reanimirali, ali je umrla na putu do bolnice“, rekao je Brvar.
Podsjetio je i da su ugrizi poskoka potencijalno smrtonosni te da su u Hrvatskoj u posljednjih petnaestak godina tri osobe preminule od ugriza ove otrovnice.
Prije konferencije za novinare, Brvar je na platformi X objavio informaciju o smrtonosnom slučaju.
„Nakon nekoliko decenija dogodio se smrtonosni ugriz poskoka. Izbjegavajte zmije. U slučaju ugriza, što prije pozovite pomoć“, napisao je Brvar.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














