Đoković četvrti put šampion Šangaja

Novak Đoković osvojio je danas titulu na masters turniru u Šangaju, pošto je u finalu pobijedio Bornu Ćorića sa 6:3, 6:4.

Đoković je tako stigao do svoje četvrte titule u Šangaju, a ukupno 32. trofeja na turnirima iz masters 1.000 serije.

On je titulu u Šangaju osvojio bez izgubljenog seta, a uz to, rivalima nije dozvolio nijedan brejk.

Đoković  će od ponedjeljka biti drugi na ATP listi, a osvajanjem ove titule vrlo blizu je i povratka na prvo mjesto. Naime, on će od ponedjeljka za prvoplasiranim Špancem Rafaelom Nadalom zaostajati samo 215 bodova.

Na drugoj strani, Ćorić je propustio priliku da osvoji svoju prvu masters titulu, ali će i on napredovati na novoj ATP rang-listi pošto će od ponedjeljka biti 13. igrač svijeta.

Kada je riječ o samom finalu, Đoković je odigrao još jedan odličan meč u Šangaju u kojem je protivniku dozvolio samo jednu brejk priliku.

Za osvajanje prvog seta bio mu je dovoljan jedan brejk, u šestom gemu, a koliko je Đoković bio siguran pokazuje i podatak da je na svoj servis izgubio samo četiri poena.

U drugom setu se vodila mnogo veća borba na terenu.

Đoković je na početku drugog seta oduzeo servis Ćoriću i poveo sa 2:0, a potom je u trećem gemu, koji je trajao 12 i po minuta, propustio četiri brejk prilike.

Hrvatski teniser je u šestom gemu stigao do prve brejk lopte u meču, Đoković se odbranio sjajnim servisima, da bi u devetom gemu propustio tri meč lopte.

Propuštene meč lopte nisu ni malo poremetile Đokovića, pošto je naredni gem osvojio bez izgubljenog poena i tako stigao do titule u Šangaju poslije sat i 35 minuta igre.