Drama na Etihadu za fudbalske sladokusce: Tottenham i Liverpool u polufinalu

Jednu od najnevjerovatnijih utakmica u historiji Lige prvaka večeras su odigrali fudbaleri Manchester Citya i Tottenhama. Uprkos pobjedi domaćih rezultatom 4:3, Tottenham se plasirao u polufinale najprestižnijeg evropskog klupskog takmičenja.

Koliko je nevjerovatan, zanimljiv i dinamičan bio početak utakmice na Etihadu najbolje govori podatak da je do 21. minute palo pet pogodaka!

Ekipa Pepa Guardiole povela je u 4. minuti susreta. Strijelac je bio Raheem Sterling nakon asistencije Kevina De Bruynea.

Uslijedio je munjevit odgovor gostiju iz Londona. Samo tri minute polije vodstva domaćih Spursi su izjednačili, pogodio je Hueng-Min Son. Slavlje gostujućih navijača nije se kako treba ni smirilo, a već je bilo 1:2, strijelac je ponovo bio reprezentativac Južne Koreje. Ovoga puta je Edersona matirao poslije asistencije Christiana Eriksena.

Novo uzbuđenje uslijedilo je u 11. minuti. Sergio Kun Aguero je uposlio Bernarda Silvu koji utakmicu vraća u rezultatski egal, da bi se deset minuta kasnije za preokret Građa pobrinu Sterling svojim drugim golom večera, ponovo mu je asistirao De Bruyne, što je bio konačan rezultat prvih 45 minuta.

Početak drugog dijela nije bio tako uzbudljiv kao start utakmice. Ipak, u 59. minuti sve se poklopilo aktuelni prvacima Engleske kada je poslije treće asistencije De Bruynea večeras Agueru pogodio mrežu iza leđa Huge Llorisa.

Kartu za polufinale sa Ajaxom Guardiolini izabranici imali su do 73. minute kada je Fernanrdo Lolorente pogodio poslije ubacivanja Trippiera iz kornera. Turski arbitar Cuneyt Cakir je dugo poslije gola pregledavao VAR jer se tražilo igranje rukom španskog napadača, no Turčin je pokazao na centar.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Sterling je postigao i treći gol, uslijedilo je slavlje, ali ispostavilo se da je Bernardo Silva bio u ofsajdu, pa je Cakir ponistio peti pogodak Manchester Cityja. Ostalo je 4:3, što je bilo dovoljno Spursima za plasman u polufinale i dvomeč s Ajaxom.

U drugom revanšu-susretu četvrtfinala između Porta i Liverpoola nije bilo ni približno uzbudljivo kao u Manchesteru. Gosti iz Liverpoola su, baš kao i u prvoj utakmici, slavili s 1:4 i tako se s ukupnih 1:4 plasirali u polufinale, gdje ih očekuje polufinalni okršaj s Barcelonom.

Redsi su poveli u 26. minuti utakmice kada je dodavanje Mohameda Salaha pretvorio Sadio Mane.

Minimalnu prednost ekipa Jurgena Kloppa imala je sve do 65. minute kada je Saha udvostručio vodstvo gostujućeg sastava.

Sve što su domaći uspjeli bio je pogodak Militaa iz 69. za 1:2. Do kraja su Redsi postigli još dva gola, strijelci su bili Firmino u 77. i Van Dijk u 84. minuti utakmice.