Dramatična potjera u bh. komšiluku: Automobilom bježao policiji pa se zabio u ogradu

Dramatična potjera u bh. komšiluku: Automobilom bježao policiji pa se zabio u ogradu

U noći s ponedjeljka na utorak, oko 2.20 sati, zagrebačka policija imala je pune ruke posla s 38-godišnjim vozačem koji je prvo izazvao saobraćajnu nesreću, a zatim pokušao pobjeći.

Incident se dogodio kada se vozač Nissanom zagrebačkih registracija kretao Ulicom Rudolfa Kolaka u pravcu jugozapada.

Dolaskom do raskrsnice s Novačkom ulicom, gdje je policija vršila nadzor vozila, 38-godišnjak se oglušio na znak za zaustavljanje.

Umjesto da stane, naglo je ubrzao i nastavio vožnju s očitom namjerom da izbjegne policijsku kontrolu.

Policijski službenici krenuli su za njim u kontrolisanoj potjeri, pazeći na sigurnost ostalih učesnika u saobraćaju, kako bi ga zaustavili na pogodnoj lokaciji, saopćila je policija.

Bjeg je završio kod kućnog broja 7 u Novačkoj ulici, gdje vozač nije prilagodio brzinu uslovima na cesti te je vozilom udario u zaštitnu ogradu.

Ni nakon saobraćajne nesreće nije se zaustavio, već je nastavio voziti, no policajci su ga ubrzo sustigli i zaustavili.

Tokom postupanja, neodgovorni vozač odbio je testiranje na prisustvo alkohola i droga u organizmu.

Utvrđeno je i da tokom vožnje nije koristio sigurnosni pojas te kod sebe nije imao ni vozačku dozvolu, saobraćajnu dozvolu, niti ličnu kartu.

Kao da to nije bilo dovoljno, za vrijeme intervencije vrijeđao je i omalovažavao policijske službenike raznim pogrdnim riječima, zbog čega je uhapšen i smješten u posebne prostorije do privođenja nadležnom prekršajnom sudu.

Policija je za njega predložila zadržavanje, zatvorsku kaznu od 60 dana, novčanu kaznu od 3.270 eura te zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 12 mjeseci.

Sud je vozaču na kraju izrekao novčanu kaznu u iznosu od 3.270 eura i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od šest mjeseci.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS