Dugo nećemo imati boljeg napadača: Džeki u leđa od sinoć gleda i Ibrahimović

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Finsku u utakmici 4. kola Lige nacija rezultatom 3:2, a jedan od junaka “Zmajeva” bio je dvostruki strijelac i kapiten našeg tima Edin Džeko.

Džeko je prvo pogodio u 29. minuti nakon sjajne asistencije Miralema Pjanića za 2:2, a onda je u 58. minuti postigao lijep gol za preokret i, ispostavit će se, pobjedu bh. reprezentacije.

Osim što je donio vrijedan trijumf našem timu, Džeko je prestigao Zlatana Ibrahimovića i postao je 9. strijelac evropskih reprezentacija u historiji. Džeko sada ima 63 gola, dok je Ibrahimović ostao na 62.

Sljedeća “meta” Edina Džeke je Romelu Lukaku koji je za Belgiju do sada dao 68 pogodaka, a isto toliko golova imaju i bivši reprezentativac Irske Robi Kin (Robbie Keane), te legendarni Gerd Miler (Muller). Na prvom mjestu je neprikosnoven Kristijano Ronaldo (Cristiano). Portugalac na svom kontu ima čak 117 golova za reprezentaciju.

Džeku od novog napretka na listi dijeli pet golovaDžeku od novog napretka na listi dijeli pet golova FOTO: UEFA