Dva gola Mašića u drugom poluvremenu za preokret i pobjedu Čelika

Nogometaši Čelika u okviru 25.kola 1.lige FBiH dočekali su ekipu Simm Bau. U jednoj dobroj i otvorenoj utakmici na kraju je domaći tim nakon preokreta u drugom poluvremenu došao do pobjede rezultatom 2:1.

Zeničani su u ovaj meč ušli nakon dva uzastopna poraza, te su imali pritisak današnjeg pozitivnog rezultata, kako bi sami finiš prvenstva odigrali rasterećenije, odnosno da se ne bi doveli u situaciju borbe za opstanak.

Gosti su s druge strane su u ovaj meč ušli sa četvrte pozicije i četiri meča bez poraza, te su svoj niz imali za cilj nastaviti i na Bilinom polju.
Već u devetoj sekundi gosti su zaprijetili preko Vladića, koji šutira preko gola. U 11. minuti Mašić je bio u dobroj situaciji, šutirao je iskosa s lijeve strane, golman gostiju sjajno brani, lopta se odbija u polje i kreće kontra gostiju, koju sjajno završava Vladić za vodstvo gostiju u Zenici rezultatom 0:1. Nakon toga u 15. minuti Sivac prijeti, ali lopta odlazi pored gola. U 17. minuti dvije šanse u jednom napadu za goste preko Vladića, ali Durmo spašava Čelik s dvije sjajne intervencije. U finišu prvog poluvremena pokušao je Mašić s ivice šesnaesterca, ali njegov udarac je blokiran i lopta je otišla u korner. Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu gostiju 0:1.

Na početku drugog dijela domaći trener izvršio je trostruku izmjenu, te je u igru od prve minute nastavka poslao Arnautovića, Tabakovića i Isakovića, koji je zajedno s Mašićem zauzeo mjesto u vrhu napada što se pokazalo kao pravi potez. Već u 47. minuti domaćini dolaze do izjednačenja, Međuseljac je srušen u petercu, a siguran s bijele tačke je Anes Mašić za poravnanje rezultata na 1:1. Nastavili su se napadi domaćeg tima, a šansu za potpuni preokret propuštaju prvo Mašić, pa Tabaković i Vardo u 50. minuti. To je bio nagovještaj onoga što će se desiti u 52. minuti, Sivac je ubacio, Isaković sjajno spušta za Mašića, koji iz voleja pogađa za preokret i vodstvo Čelika rezultatom 2:1. Imao je Mašić šansu za hat-trick u 65. minuti, ali je umjesto da šutira, pokušao nesebično asistirati za Isakovića, međutim gostujuća odbrana je izbacila loptu u korner. Do kraja utakmice gosti su pokušavali da postignu gol za izjednačenje, ali domaća odbrana je zatvorila prilaze golu i ostalo je na kraju 2:1 za Zeničane.

Nakon današnje utakmice Čelik sada ima 35 bodova i zauzima sedmu poziciju, dok je ekipa Simm Bau ostala na 37 bodova i petoj poziciji. U narednom kolu Čelik će u goste ekipi Slobode, dok će Simm Bau dočekati tim Tomislava.