Džekin Inter srušio Juventus u spektakularnom finalu Kupa Italije

Nogometaši Intera osvojili su trofej Kupa Italije pobjedom rezultatom 4:2 nakon produžetaka protiv Juventusa, a duel na Olimpicu bio je pravi klasik evropskog nogometa i utakmica u kojoj su svi mogli uživati, piše Klix.

Finale Kupa Italije opravdalo je termin derbi Italije pošto su Juventus i Inter ponudili fantastičan nogomet, a na kraju je Inter srušio branitelja titule, najvećeg rivala iz Torina.

Nije moglo bolje početi pošto je Nicolo Barella postigao fantastičan pogodak već u sedmoj minuti susreta.

Uslijedila je ofanziva Juventusa, a Dušan Vlahović je imao veliku šansu u 24. minuti, no Samir Handanović je bio spreman. Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

Inicijativa Juventusa isplatila se u nastavku susreta. U 50. minuti Alex Sandro postiže gol za 1:1.

Samo tri minute kasnije potpuni preokret. Dušan Vlahović je izašao sam pred Handanovića, Slovenac brani prvi udarac, no iz drugog pokušaja reprezentativac Srbije postiže gol za 2:1.

Uslijedio je veliki pritisak Intera koji je pokušao doći do poravnanja. Kada Nerazzurri nisu uspjeli iz igre, jesu iz nespretno skrivljenog penala u 79. minuti.

Lautaro Martinez se “zapetljao” između nogu Leonarda Bonuccija, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Loptu je u mrežu zakucao Hakan Calhanoglu.

Regularni dio utakmice završen je rezultatom 2:2, a onda su uslijedili produžeci. Reprezentativac BiH Edin Džeko igru je napustio u 63. minuti kada ga je zamijenio Joaquin Correa.

U produžecima se znatno bolje snalazi Inter. Ivan Perišić je u 98. minuti realizovao drugi penal za Inter i tako doveo svoj tim u vodstvo.

Isti igrač u 102. minuti postiže još jedan pogodak i tada je bilo jasno da trofej ide u Milano.

To je za Inter drugi trofej ove sezone, a ujedno drugi i za Edina Džeku. Prethodno, milanski klub je osvojio trofej Superkupa također protiv Juventusa. Nerazzurri imaju šansu osvojiti i titulu prvaka Italije i objediniti “tripletu” na Čizmi.

Rezultat i strijelci:

Juventus – Inter 2:4 (Sandro 50′, Vlahović 53′ / Barella 7′, Calhanoglu 80′, Perišić 98′, 102′)