Džeko dvostruki strijelac u pobjedi Rome nad Palermom

U posljednjem nedjeljom susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je došla do pete uzastopne pobjede svladavši na Olimpicu Palermo 5:0, uz dva pogotka Edina Džeke.

Bh. napadača bio je strijelac prvog gola u 28. minuti i petog gola za svoju momčad u sudačkoj nadoknadi, a u listu strijelaca upisali su se i Seydou Keita u 52. i Mohamed Salah dva puta u 60. i 62. minuti.

Miralem Pjanić igrao je do 57. minute za Romu kada je zamijenjen, dok je Ervin Zukanović susret odgledao s klupe.

Ranije u nedjelju Fiorentina je na gostovanju kod Atalante došla do pobjede 3:2, pa je ostala ispred Rome na trećem mjestu koje vodi u doigravanje za Ligu prvaka, s dva boda više.

Na vrhu je Juventus s 58 bodova, Napoli je drugi s 56 i u slučaju pobjede nad Milanom u posljednjem susretu 26. kola, koji je na programu u ponedjeljak, Napoli se će se ponovno vratiti na vrh ljestvice.

Treća Fiorentina ima 52, četvrta Roma 50, peti Inter 48, a šesti Milan 43 boda.