Džeko igrao pola sata u pobjedi Intera nad Napolijem, susret završio sa zamotanom glavom

Nogometaši Intera su savladali Napoli rezultatom 3:2, a Edin Džeko je na terenu proveo posljednjih pola sata susreta, piše klix.ba.

Derbi 13. kola italijanske Serie A odigran je na stadionu “Giuseppe Meazza”, a Inter je upisao pobjedu u veoma uzbudljivom susretu.

Gosti su prvi stigli u vodstvo u 17. minuti kada je Samira Handanovića matirao Piotr Zielinski. U 25. minuti Hakan Calhanoglu je iz penala poravnao rezultat, a u 44. minuti je asistirao iz kornera Ivanu Perišiću koji glavom pogađa za 2:1.

U 61. minuti Lautaro Martinez je povisio na 3:1, a u istoj minuti nakon pogotka u igru je ušao Edin Džeko koji se oporavio od povrede mišića.

Upravo je Džeko izgubio loptu u 78. minuti na 35 metara od svog gola, a Dries Mertens je postigao eurogol za konačnih 3:2.

U 80. minuti Džeko se sudario glavama sa golmanom Napolija Davidom Ospinom, te je obojici ukazana pomoć.

Srećom po obojicu, mogli su nastaviti susret, ali su završili meč sa zamotanim glavama.

U 90+1. minuti Napoli je mogao stići do izjednačenja, no Handanović je na čudesan način uz pomoć prečke zaustavio šut Maura Ruija glavom sa tri metra, te je Inter osvojio velika tri boda u borbi za titulu prvaka.