Džeko kapitenski: Strijelac i asistent u uvjerljivoj pobjedi Rome kod Chieva

Nogometaši Rome pobijedili su na Marc’Antonio Bentegodiju u Veroni u okviru 23. kola Serije A ekipu Chieva rezultatom 3:0 i tako napokon trijumfovali nakon dva vezana remija. Dobro je krenulo po Vučicu u večerašnjem meču budući da je Stephan El Shaarawy iskoristio odličnu loptu Stevena N’Zonzija i matirao golmana za 0:1.

Samo devet minuta kasnije Roma je udvostručila prednost. Ovaj put strijelac je bio kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko. Naš napadač se sjajno oslobodio svog čuvara i potom rutinski matirao Stefana Sorrentina za 0:2.

Prvu veliku priliku na meču Chievo je propustio u 33. minuti kada je Antonio Mirante spasio gol nakon udarca Filipa Đorđevića pa se na odmor otišlo s velikom prednosti Rome.

U nastavku se igrao znatno lošiji nogomet. Domaći nisu imali snage ozbiljnije zaprijetiti Vučici, koja je uspjela u 52. minuti uvećati vodstvo golom Aleksandara Kolarova. Prethodno ga je sjajno uposlio raspoloženi Džeko. Do kraja meča nije bilo promjena pa je Roma stigla do zaslužene i uvjerljive pobjede.

Džeko je kao kapiten predvodio Romu svih 90 minuta, a večerašnji pogodak bio mu je ukupno 10. u svim takmičenjima. Po pet je postigao u Ligi prvaka i u Seriji A.

Naš napadač je ujedno stigao Marca Delvecchija na listi vječnih Rominih strijelaca. Obojica sada imaju po 83. gola i dijele osmo mjesto.

Inače, Roma se s večerašnjom pobjedom probila na četvrto mjesto Serije A, dok je Chievo ostao na posljednjem mjestu.