Džeko: Momci su dali maksimum. Hadžibegić: Portugalci su kaznili naše greške

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u trećem kolu grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. večeras na stadionu Luz u Lisabonu poražena je od favorizovanog Portugala, rezultatom 0:3 javlja Anadolija.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića igrali su veoma dobro i disciplinovano u prvih 45 minuta. Međutim, u drugom dijelu su domaći dominirali i slavili sa visokih 3:0.

“Mislim da smo dali maksimum. Parirali smo jednoj od najboljih reprezentacija u Evropi. Portugal je bolja ekipa, ali mislim da smo im jako dobro parirali.

Gol u zadnjem minutu prvog poluvremena je presudio”, rekao je kapiten BiH Edin Džeko.

Već u utorak, “Zmajevi” u četvrtom kolu kvalifikacija u Zenici dočekuju selekciju Luksemburga.

“Igramo pred našim navijačima, moramo dati maksimum i pokušati pobijediti”, rekao je Džeko.

Selektor BiH Faruk Hadžibegić je rekao da su nas Portugalci kaznili za naše greške, zahvaljujući svom kvalitetu i iskustvu.

“Da je rezultat bio 2:1, bilo bi najobjektivnije. Teški su porazi. Teško ih je živjeti. Pogotovo nama trenerima. Međutim, iz ove kože ne možemo. Borba se nastavlja. Novi meč čeka nas već u utorak”, rekao je Hadžibegić.

Dodao je da je protiv Portugala napravio pet izmjena i da je svih pet igrača izašlo jer su se žalili na povrede.