Džeko odveo Romu u četvrtfinale, Sevilja zaledila “Old Trafford”

Završene su dvije revanš utakmice osmine finala Lige prvaka. U četvrtfinale idu Sevilja i Roma. Strijelci su bili Ben Jeder i Lukaku na “Old Traffordu”, dok je radost na “Olimpicu” donio bh. reprezentativac Edin Džeko.

93` Ismaili je uputio odličan centaršut, ali Šahtar ipak ostaje bez gola. Protivnička odbrana je odlično reagirala.

91` Ben Jeder je imao odličnu priliku da postigne i treći gol za Sevilju. David de Hea je ipak bio siguran na golu ovaj put.

Isteklo je regularno vrijeme na utakmicama osmine Lige prvaka. Igra se nadoknada vremena. Na obje utakmice sudije su pokazale četiri dodatne minute.

89` Izlazi Edin Džeko, u igru ulazi El Šaravi (El Shaarawy).

87` Slobodan udarac za Šahtar. Lopta ide samo do živog zida, Džeko izbacuje loptu u aut.

87` Rašford je imao odličnu šansu da postigne gol. Pucao je glavom, ali je lopta prošla pored lijeve stative.

84` GOOOOOOOOOOOOL! Mančester junajted postiže gol. Strijelac je Lukaku.

81` Kolarov je izveo slobodan udarac, ali samo do živog zida. bez opasnosti po gol Šahtara ovaj put.

78` Crveni karton za Ordetsa koji je napravio faul nad Džekom. Slobodan udarac je za Romu.

77` GOOOOOOOOOOOOOOOL! Sevilja vodi sa dva gola razlike protiv Junajteda. Ben Jeder opet pogađa.

77` Umjesto Antonija Valensije u igru ulazi Huan Mata (Juan).

74` GOOOOOOOL! Samo što je ušao u igru, Ben Jeder dovodi Sevilju u vodstvo!

72` Pogba je imao odličnu priliku i šutirao prema golu, ali je lopta otišla pored lijeve stative. Protivnički tim vrši izmjenu, izlazi Murijel, a ulazi Ben Jeder (Yedder).

71` Stepanenko je prvi igrač Šahtara koji je dobio žuti karton na večerašnjoj utakmici.

66` Još jedna prilika Edina Džeka, ali lopta ipak ide iznad gola.

64` Čengiz Under napušta teren, umjesto njega ulazi Gerson (Roma).

62` Edin Džeko imao je odličnu priliku da poveća prednost Rome, ali je lopta ipak otišla pored gola. Bit će novi korner za domaći tim.

60` Felaini napušta teren. Zamijenit će ga Pogba.

58` Šahtar izvodi još jedan korner, ali bez opasnosti po gol Rome.

56` Lukaku je imao polušansu. Poslao je loptu u šesnaesterac, ali Riko je dobro reagirao i spasio svoj gol.

54` Žuti karton za Manolasa zbog pritužbi.

52` GOOOOOOOOOOOL! Edin Džeko pogađa za 1:0!

48` Sudija je podigao zastavicu. Najngolan je u ofsajd poziciji. Šahtar i na početku drugog poluvremena u potpunosti kontrolira utakmicu.

Završeno je prvo poluvrijeme utakmica osmine finala Lige prvaka. U oba susreta nismo vidjeli spektakularan fudbal. Nadamo se golovima u drugom poluvremenu.

45` Pada Najngolan, ali sudija i ne pomišlja da pokaže na bijelu tačku.

43` Rašford je uputio dobar centaršut, ali odbrana Sevilje je raščistila i ovu opasnost po svoj gol.

42` Najngolan je napravio žestok start. Bit će to slobodan udarac za Šahtar.

39` Prvi žuti karton na utakmici Roma – Šahtar. Dobiva ga Florenci zbog grubog starta.

37` Peroti je uputio šut iz daljine, ali bez opasnosti po gol Šahtara.

35` Ever Banega (Sevilja) je iskušao svoju sreću udarcem sa 24 metra, ali lopta odlazi daleko od desne stative.

34` Murijel (Sevilja) uputio je šut prema golu, ali De Hea je to rutinski odbranio.

33` Facio je napravio grešku, ali je ipak Fereira loše centrirao. Ostaje 0:0.

32` Najngolan pravi faul na sredini terena. Bit će to lopta za Šahtar.

28 Precizan pas primio je Luis Murijel (Sevilja) i odmah uputio udarac prema golu. Međutim, nije bio dovoljno precizan i lopta je prošla nekoliko centimetara pored desne stative.

27` Korner broj pet za Šahtar. Čiste to igrači Rome, ali Šahtar i dalje ima napad. Lopta je ipak otišla visoko iznad gola.

24` Roma je imala odličnu priliku, ali Kolarov nije uspio pronaći Džeku u šesnaestercu. Pjatov je presjekao ovaj napad.

22` Fereira (Šahtar) je napravio faul. Roma će dobiti slobodan udarac.

20` Igrači Mančester junajteda povećavaju posjed i pokazuju odličnu kontrolu lopte.

17` Šahtar izvodi četvrti korner, ali bez opasnosti po gol Rome.

14` Korea je uputio dobar udarac, ali je lopta otišla iznad gola. Nema prijetnje za De Heu.

10` Hoakin Korea (Sevilja) je bio najbrži u šesnaestercu nakon centaršuta iz kornera i pucao glavom, ali je lopta prozujala iznad prečke.

Novi slobodan udarac za Šahtar, ali na kraju su izborili samo korner. Lopta je išla pored lijeve stative.

6`  Prvi žuti karton na utakmici Mančester junajted – Sevilja. Zaradio ga je Banega.

6` Šahtar izvodi prvi korner na utakmici, ali bez opasnosti za gol Rome.

4` Sudija je podigao zastavu, Edin Džeko je u ofsajdu.

3` Sudija svira slobodan udarac za Šahtar nakon što je Strotman srušio protivnika.

2`  Lukaku je imao odličnu priliku i uputio šut, ali je lopta otišla iznad gola.

1`  Edin Džeko primio je tačan pas u šesnaestercu i pucao po sredini gola, ali golman je bio spreman i fantastično odbranio.

1`  Počela su oba meča osmine finala Lige prvaka.

Svi ljubitelji nogometa večeras će uživati u dvije revanš utakmice osmine finala Lige prvaka, u kojima se sastaju Mančester junajted i Sevilja, te Roma i Šahtar.

Prva utakmica između Junajteda i Sevilje završena je bez golova, pa će tako večeras oba tima na “Old Traffordu” tražiti šansu za prolaz dalje.

Pogbin nastup je pod znakom pitanja zbog povrede, a Hesus Navas (Jesus) neće biti u prilici da pomogne Sevilji u večerašnjem susretu.

U drugoj utakmici Edin Džeko i Roma pokušat će nadoknaditi zaostatak od 1:2 iz prve utakmice protiv Šahtara.

Početni sastavi:

Roma: Alison (Allison), De Rosi (De Rossi), Edin Džeko, Federiko Facio (Federico Fazio), Alesandro Florenci (Alessandro Florenzi), Aleksandar Kolarov, Konstantinos Manolas, Rađa Najngolan (Radja Nainggolan), Dijego Peroti (Diego Perotti), Kevin Strotman (Strootman) i Čengiz Under (Cengiz).

Šahtar: Andrij Pjatov (Pyatov), Bernard, Bohdan Butko, Fakundo Fereijra (Facundo Ferreyra), Fred, Ismaili (Ismaily), Marlos, Ivan Ordets, Jaroslav Rakitski (Yaroslav Rakitsky), Taras Stepanenko i Tajson (Taison).

Mančester junajted: David de Hea (Gea), Erik Bertrand Bejli (Eric Bertrand Bailly), Maruan Felaini (Marouane Fellaini), Džesi Lingard (Jesse), Romelu Lukaku, Nemanja Matić, Markus Rašford (Marcus Rashford), Aleksis Sančez (Alexis Sanchez), Kris Smaling (Chris Smalling), Antonio Valensija (Valencia) i Ešli Jong (Ashley Young).

Sevilja: Serhio Riko (Sergio Rico), Ever Banega, Hoakin Korea (Joaquin Correa), Serhio Eskudero (Sergio Escudero), Simon Kjer (Kjaer), Klement Lenglet (Clement), Gabrijel Merkado (Gabriel Mercado), Luis Murijel (Muriel), Stiven Nzonzi (Steven N’Zonzi), Pablo Sarabija (Sarabia), i Franko Vaskez (Franco Vazquez).