Džeko osvojio prvi trofej sa Interom: “Dijamant” izborio penal, Sančez u nadoknadi donio pobjedu

Inter je u neizvjesnom meču Superkupa Italije na Đusepe Meaci pobijedio ekipu Juventusa rezultatom 2:1. Bh. reprezentativac Edin Džeko, osvojio je prvi trofej s Nerazurima.

Igrao se 25. minut susreta nakon što je Alvaro Morata uposlio Vestona Mekenija (Weston McKennie), a on uspješno realizovao za vodstvo “Stare dame”.

Deset minuta kasnije, Edin Džeko je izborio jedanaesterac nakon što je bio u duelu sa De Šiljom (De Sciglio), a Lautaro Martinez je bio siguran s bijele tačke.

Dijamant je na utakmici zaradio žuti karton, a u 73. minuti napustio igru, kada ga je zamijenio Korea (Correa).

Rezultat se više nije mijenjao tokom prvih 90 minuta, pa se tako išlo u produžetke.

Kada se činilo da ćemo pobjednika Superkupa Italije znati nakon jedanaesteraca, u samom finišu drugog produžetka Aleksis Sančez (Alexis Sanchez) pogađa za veliko oduševljenje Intera.