Džeko pogodio u porazu Citya od Aston Ville (VIDEO)

dzekoNa današnjoj utakmici koja se odigrala na “Villa Parku” igrači Manchester Citya su poraženi od domaćina Aston Ville rezultatom 3:2. Nakon dvije zaista fantastične utakmice ovo je težak poraz za City.

City je došao u vodstvo na kraju prvog poluvremena preko Yaye Tourea. Drugo poluvrijeme je Villa ušla ozbiljnije u meč i to im se isplatilo. U 51. minuti El Ahmadi poravnava rezultat na asistenciju Bacune. Naš reprezentativac, Edin Džeko, ovaj je meč počeo u startnih 11 i ponovo je opravdao svoj kvalitet. U 57. minuti Nasri je ubacio loptu u kazneni, a naš dijamant je zaista sjajno šutirao glavom i povećao vodstvo građana. Ono što je uslijedilo bio je hladan tuš za igrače Citya. Bacuna, asistent kod prvog gola, pogađa za poravnanje u 74. minuti, da bi samo dvije minute nakon toga Weimann postavio konačan rezultat Aston Villa-Manchester City 3:2.

Pobjeda Citya nad gradskim rivalom Unitedom pokazala je snagu ovoga tima, ali današnja igra nikako nije imala smisla. Međutim, Villa je to iskoristila i nanijela poraz Cityu. City se sada nalazi na 5. mjestu sa 10 bodova i gol razlikom 14:7. Pogodak Edina Džeke možete vidjeti u priloženom videu.