Džeko sjajnom partijom donio Interu važnu pobjedu protiv Sheriffa

Nogometaši Intera su savladali Sheriff u trećem kolu grupe D Lige prvaka rezultatom 3:1, a junak pobjede Nerazzurra je bio Edin Džeko koji je upisao gol i asistenciju.

Inter je od prve minute krenuo ofanzivno i redale su se šanse jedna za drugom. Pokušavali su Milan Škriniar, Stefan De Vrij i Denzel Dumfries, a u 17. minuti Edin Džeko se našao u stopostotnoj prilici nakon dodavanja Lautara Martineza, no golman gostiju Dumitru Celeadnic je na vrijeme izletio i skratio ugao, te odbranio šut našeg napadača.

U 26. minuti pokušao je i Nicolo Barella, a dvije minute kasnije i Dumfries, no obojica nisu šutirala u okvir gola.

U 34. minuti Federico Dimarco je šutirao direktno iz slobodnog udarca iskosa sa dense strane, a Celeadnic je jedva vrhovima prstiju prebacio loptu preko prečke u korner.

Upravo iz tog kornera Inter je poveo. Dimarco je ubacio loptu, Arturo Vidal je glavom prebacio na drugu stativu, a Džeko iz voleja postiže golčinu.

Sheriff je do izjednačenja stigao u 50. minuti. Sebastien Thill je fantastično pogodio iz slobodnog udarca sa 25 metara i matirao nemoćnog Samira Handanovića.

Šest minuta kasnije okvir gola je spasio goste. Džeko je dodao do Ivana Perišića, a on lijevom nogom pogađa stativu.

Inter je ponovo poveo u 57. minuti. Džeko je ovaj put bio asistent, a Vidal je lijevom nogom pogodio za 2:1.

U 65. minuti Inter je završio posao kada je De Vrij na Dumfriesovu asistenciju postavio konačnih 3:1.

Džeko je igrao do 75. minute kada ga je zamijenio Alexis Sanchez, a dijamant je dobio velike ovacije domaćih navijača koji su na taj način jasno poručili šta misle o njegovoj večerašnjoj partiji.

Interu je ovo bila izuzetno važna pobjeda nakon što su u prva dva kola osvojili samo jedan bod, te su sada ponovo aktivno u utrci za plasman u nokaut fazu takmičenja.

U drugom meču ove grupe Real Madrid je s ubjedljivih 5:0 slavio na gostovanju kod Šahtara.

Španski klub je poveo u 37. minuti autogolom Sergija Krivcova, a u drugom poluvremenu Vinicius Junior je pogodio u 51., i 56., Rodrygo u 65., te karim Benzema u 90+1. za konačnih 5:0.

Rezultati i tabela grupe D:

Inter – Sheriff 3:1 (Džeko 34′, Vidal 58′, De Vrij 67′ – Thill 52′)

Šahtar – Real Madrid 0:5 (Krivcov autogol 37′, Vinicius 51′, 56′, Rodrygo 65′, Benzema 90+1′)