Džeko ubitačan i nakon pauze: Novi majstorski gol za korak bliže Rominoj legendi

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko nastavio je tamo gdje je i stao prije pandemije koronavirusa.

U prvoj utakmici nakon pauze Džeko je zatresao mrežu Sampdorije u meču 27. kola Serije koji se igra bez publike na Olimpicu u Rimu.

Naš napadač se u listu strijelaca upisao u 65. minuti kada je zakucao loptu u mrežu iz gotovo nemoguće situacije za 1:1. Prethodno je Gabbiadini još u prvom poluvremenu doveo Sampdoriju u vodstvo.

Džeki je ovo bio 16. pogodak u sezoni, a 13. u Seriji A. Odigrao je ukupno 33 utakmice, a svemu tome je dodao i devet asistencija.

Inače, ovo je Džeki bio 103. pogodak u dresu Vučice te se nalazi šestom mjestu na listi najboljih strijelaca kluba svih vremena.

Legendarni petoplasirani Pedro Manfredini sada ima samo pogodak više, dok je još jedan velikan Rodolfo Volk sa 106 pogodaka na dostižnom četvrtom mjestu.