Džeko ušao s klupe u remiju Rome i CSKA, minutažu u drugom kolu dobila još petorica bh. igrača

Večerašnjim susretima u grupama A, B, C, D, E i F kompletirano je drugo kolo Evropske lige. I dok su susreti koji su odigrani od 18:55 sati u grupama G, H, I, J, K i L obilovali pogocima, to se ne moe reći za večerašnje susrete od 21 sat.

U grupi A Roma i CSKA su odigrali susret bez pogodaka. U redovima Rome Edin Džeko je ušao u igru u 70. minuti susreta i bio je u nekoliko prilika, no nije uspio donijeti pobjedu Vučici.

Arsenal je u grupi 3 opravdao ulogu apsolutnog favorita i slavio je protiv Dundalka rezultatom 3:0. Pogotke za Topnike postigli su Eddie Nketiah u 42., Joseph Willock u 44. i Nicolas Pepe u 46. minuti susreta. Sead Kolašinac je igrao svih 90 minuta u redovima Arsenala na poziciji stopera.

Nastupe u 2. kolu od bosanskohercegovačkih internacionalaca su zabilježili i Luka Menalo, Gojko Cimirot, Mateo Sušić i Srđan Grahovac.

Menalo je igrao prve 64 minute u teškom porazu Rijeke u gostima kod AZ Alkmaara rezultatom 4:1. Nizozemski klub je slavio pogocima Teuna Koopmeinersa (penal 6.), Alberta Gudmundssona (20. i 60.) i Jespera Karlssona (51.), dok je počasni pogodak za hrvatsku ekipu postigao Sandro Kulenović u 72. minuti meča.

Gojko Cimirot u duelu s Pizzijem (Foto: EPA-EFE) Gojko Cimirot u duelu s Pizzijem (Foto: EPA-EFE)

Cimirot je igrao 75 minuta za Standard koji je poražen također u gostima kod Benfice rezultatom 3:0. Portugalska ekipa je prva dva pogotka postigla iz penala. Najprije je Pizzi pogodio u 49. a potom i Gian-Luca Waldschmidt u 65. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Pizzi u 76. minuti susreta.

Sušić je odigrao čitav susret u remiju Cluja sa Young Boysima rezultatom 1:1. Mario Rondon je postigao vodeći pogodak na meču u 62. minuti za 1:0, a Christian Fassnacht je sedam minut kasnije pogodio za 1:1.

Jean-Pierre Nsame i Mateo Sušić (Foto: EPA-EFE) Jean-Pierre Nsame i Mateo Sušić (Foto: EPA-EFE)

Grahovac je odigrao 77 minuta u porazu Rapida u gostima kod Moldea rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču je postigao Ohi Omoijuanfo u 66.minuti susreta.

Sedamnaestogodišnji Denis Alijagić je večeras prvi put bio na klupi praške Slavije u duelu protiv Bayer Leverkusena koji je završen pobjedom njegove ekipe rezultatom 1:0 pogotkom Petera Olayinke iz 80. minute.