Džumhur se nakon velikog preokreta plasirao u drugo kolo Challengera u Beogradu

Bh. teniser Damir Džumhur (127. ATP) plasirao se u drugo kolo Challengera u Beogradu nakon što je danas nakon velikog preokreta savladao domaćeg igrača Peđu Krstinu (285. ATP).

Meč je trajao više od dva sata budući da su se igrala tri seta, a Damir je slavio nakon preokreta u setovima 4:6, 6:2, 6:3.

Oba tenisera su loše otvorila meč, ali dva izgubljena servisa na startu koštala su Damira gubitka prvog seta.

Džumhur je u drugom setu odigrao odlično i gotovo bez ikakvih problema stigao je do izjednačenja te je izbjegao katastrofu eventualnim ispadanjem od niskorangiranog protivnika.

Loše je Damir otvorio treći odlučujući set, ali se trznuo pa do kraja meča uz dva breaka došao do pobjede.

Džumhur će u drugom kolu Challengera u Beogradu igrati protiv pobjednika meča između Maximea Cressyja (157. ATP) i Philippa Kohlchreibera (113. ATP). Ovaj meč se igra večeras.