Džumhur za historiju: Pobjeda za top 50

Damir Džumhur u četvrtfinalu ATP turnira u St. Petersburgu odmjerio je snage sa Britancem Liamom Broadyjem i pobijedio ga rezultatom 2:1, po setovima je bilo 6:3, 2:6 i 6:4 za prvi bh. reket.

Najbolje rangirani bh. teniser prvi set je dobio sa 6:3, da bi Broady izjednačio na 1:1 savladavši ga sa  6:2 u drugom setu.

U četvrtfinalnom dvoboju na koncu je slavio Damir Džumhur sa 6:4 odnosno 2:1 u konačnici.

U polufinalu turnira u St. Petersburgu pobjednik će odmjeriti snage sa boljim iz duela Struff – Tsonga.

U ovoj fazi takmičenja Džumhur je za protivnika očekivao četvrtog nosioca Francuza Adriana Mannarina, ali je njega u 2. kolu eliminirao Broady, 242. igrač na ATP listi, i tako bh. teniseru znatno olakšao put ka nastupu u polufinalu.

Džumhur će ovom pobjedom u narednom bodovanju najvjerovatnije ući u top 50 igrača svijeta, što bi bilo prvi put u historiji da Bosna i Hercegovina ima tenisera koji se nalazi među najboljih 50 igrača svijeta.