Android
Epilog zapljene više od 20 kilograma marihuane u BiH: Diler ostaje iza rešetaka

Kosanić se sumnjiči da je 18. septembra 2025. godine u automobilu, porodičnoj kući, dvorištu, kao i u zasadu u neposrednoj blizini kuće na području Modriče neovlašteno držao više pakovanja kanabis sativa (marihuana).
Tom prilikom pronađeno je i oduzeto više od 20 kilograma marihuane u više vreća i pakovanja, te više stabljika navedene biljke.
Pripadnici Sektora kriminalističke policije Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona i Policijske uprave Gradačac su, postupajući po nalogu Tužilaštva i uz naredbu nadležnog suda, na području Gradačca pretresli automobil koji je koristio osumnjičeni i pronašli određenu količinu marihuane.
Daljom realizacijom aktivnosti, u saradnji s istražiteljima PU Doboj – Policijske stanice Modriča, obavljen je pretres porodične kuće, dvorišta, pomoćnih objekata i obližnje parcele na području Modriče, pri čemu je pronađena i oduzeta veća količina marihuane i nekoliko stabljika ove droge.
Nakon kriminalističke obrade, osumnjičeni je uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predat u nadležnost Tužilaštva.
Postupajući tužilac je donio naredbu o provođenju istrage i ispitao Kosanića, a istražne radnje su u toku.
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
POVEZANE OBJAVE














