Evropska liga: Remi Arsenala i Atletica, Marseille bolji od Salzburga

Večeras su odigrane prve utakmice polufinala Evropske lige u kojima su Arsenal i Atletico Madrid remizirali dok je Marseille slavio protiv Salzburga, javlja Anadolu Agency (AA).

Arsenal je na svome “Emiratesu” u Londonu igrao neriješeno 1:1 protiv Atletico Madrida.

Strijelac za Arsenal je bio Alexandre Lacazette u 61. minuti, a asistent Jack Wilshere.

Pogodak za Atletico Madrid je postigao Antoine Griezmann u 82. minuti.

Gosti su od 10. minute igrali s igračem manje nakon što je Šime Vrsaljko zaradio drugi žuti, automatski crveni karton.

Bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac nije ulazio u igru, kao ni ostali igrači sa klupe Arsenala s obzirom na to da Arsene Wenger nije izvršio nijednu izmjenu.

U drugoj utakmici, Marseille je na “Velodromu” slavio protiv RB Salzburga sa 2:0.

Pogotke za domaće su postigli Florian Thauvin u 15. i Clinton N’Jie u 63. minuti igre.