Fantastični Nadal ušao u historiju, Đoković nije mogao protiv “kralja šljake”

Španski teniser Rafael Nadal pobjednik je ovosezonskog Roland Garrosa nakon što je sa 3:1 (3:6; 7:5; 6:2; 6:4) savladao Novaka Đokovića.

U uvodnih nekoliko gamevoa oba tenisera su sigurno držala svoj servis. Đoković je stigao do breaka u osmoj igri, imao je Nadal priliku za rebreak, ipak srbijanski teniser je spasio dvije break lopte i poveo sa 1:0 u setovima.

U nastavku meču Španac je preuzeo potpunu kontrolu. Drugi set nam je donio tri breaka, prvi je napravio Nadal, Đoković je uzvratio u narednom. Popularani Nole je pri rezultatu 5:6 servirao za ostanak u setu, ali je ”Kralj šljake” oduzeo servis svom protivniku i zasluženo izjednačio.

Nastavio je Nadal sa boljom igrom i u narednom setu, sa dva breaka u drugoj i osmoj igri je stigao do preokreta i vodstva od 2:1 u setovima. Srbijanac je u petoj igri mogao oduzeti servis Špancu, ali je propustio priliku.

Nadalu je do pobjede stigao u četvrtom setu kojeg je dobio sa 6:4, meč je okončan dvostrukom servis greškom Đokovića.

Nadal je ovim trijumfom stigao do 9. odnosno 5. uzastopne titule na Roland Garrosu te ukupno 14. Grand Slama u karijeri.ušao u histro