Federera izbacio 114. na svijetu

slika (7)Švajcarski teniser Rodžer Federer završio je učešće na turniru u Hamburgu u polufinalu, poslije poraza od 114. na svijetu Federika Delbonisa.

Argentinac je do trijumfa došao sa 7:6 (9:7), 7:6 (7:4), poslije jednog sata i 54 minuta igre.

Delbonis je do glavnog žrijeba turnira u Hamburgu došao kroz kvalifikacije, a od prvog gema susreta sa Federerom uspio je odlično da parira sada petom reketu svijeta.

Federer je ove nedjelje počeo da koristi novi, veći reket i ispostavilo se da ima mnogo problema sa njim. Protiv Nijemca Florijana Majera u četvrtfinalu bila su mu potrebna tri seta da bi prošao dalje, a prethodno je izgubio set i na prvom meču na turniru, takođe od domaćeg tenisera Danijela Brandsa.

Argentinac je bio taj koji je bio ofanzivniji, dosta je mučio Federera, a iako je imao priliku da i ranije završi prvi set, to je učinio tek u taj-brejku. Isti slučaj bio je i u narednom setu, iako je Federer na početku nagovijestio buđenje, ali mu Delbonis nije dozvolio preokret.

Taj poraz je za Federera drugi od igrača koji nije među prvih 100 za mjesec dana, pošto je prethodno u drugom kolu Vimbldona poražen od Sergija Stahovskog.

Delbonis je pobjedom nad Federerom došao do prvog finala u karijeri, a za titulu će se boriti sa Italijanom Fabiom Fonjinijem, koji je pobijedio Nikolasa Almagra iz Španije sa 6:4, 7:6 (7:1). Za Fonjinija je to drugo finale zaredom, pošto je prošle nedjelje došao do prve titule u karijeri, pobjedom nad Nijemcem Filipom Kolšrajberom u finalu turnira u Šutgartu.