Filmska pljačka u New Yorku: Maskirani razbojnici ukrali Pokémon karte vrijedne 100.000 dolara

Filmska pljačka u New Yorku: Maskirani razbojnici ukrali Pokémon karte vrijedne 100.000 dolara

Naoružana grupa muškaraca izvela je nesvakidašnju pljačku u New Yorku, ciljajući prodavnicu kolekcionarskih predmeta. Prema izvještajima policije, lopovi su uz prijetnju oružjem uspjeli otuđiti rijetke Pokémon karte čija se tržišna vrijednost procjenjuje na nevjerovatnih 100.000 dolara.

Detalji incidenta:

• Meta: Prodavnica specijalizovana za kartične igre i kolekcionarstvo.

• Način izvršenja: Grupa je upala u objekat tokom radnog vremena, zastrašila prisutne oružjem i fokusirala se isključivo na najvrednije eksponate.

• Plijena: Među ukradenim kartama nalaze se izuzetno rijetki primjerci koji su popularni među investitorima i kolekcionarima širom svijeta.

Policija trenutno traga za počiniocima i pregleda snimke nadzornih kamera, dok se zajednica kolekcionara upozorava na oprez pri kupovini sumnjivo jeftinih kartica na crnom tržištu.

Dobivaj najvažnije vijesti porukom na Viberu: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za Android: KLIKNI OVDJE
Preuzmite mobilnu aplikaciju 072info za iOS: KLIKNI OVDJE
FIS

NAJNOVIJE

FIS