celik7U 22. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Čelik je zahvaljujući golovima Jasmina Mešanovića i Alena Dedića stigao do pobjede protiv Zvijezde iz Gradačca.

U 6. minuti Zulić je zaprijetio iz slobodanjaka, ali je Adilović sigurno intervenisao. Nakon toga Čelik je pokušao preko Mišića i Grahovca koji su bili neprecizni.

Gosti ponovo prijete u 35. minuti susreta kada je Ordagić šutirao, ali je Adilović ponovo siguran. Tri minute kasnije najbolja šansa u dosadašnjem dijelu susreta. Sačinović ubacio, Dedić šutirao glavom, ali je Mirković fantastično reagovao, te je na poluvremenu ostalo 0:0.

Na samom startu drugog dijela domaći stižu do prednosti. U 52. minuti Lakičević ubacio, lopta preskočila Dedića, stigla do Mešanovića koji sam sa sedam metara pogađa mrežu gostiju. Dobru igru u nastavku novim golom nije krunisao Mešanović koji je izašao sam pred golmana Mirkovića, ali mu je on odbranio udarac.

Ipak, u 84. minuti susreta Mešanović je zahvaljujući asistenciji Bašića postigao svoj drugi pogodak da bi u posljednjoj minuti regularnog toka susreta odmjerenim udarcem sa 15-ak metara pogodio Dedić, te tako riješio pitanje pobjednika.

Do počasnog gola gosti stižu minutu kasnije, a Adilovića je matirao Vila.

Čelik-Zvijezda 3:1 (Mešanović 51′, 84′, Dedić 89′;Vila 90′)

ČELIK: Adilović, Grahovac, Mešanović, Salčinović, Jusić, Bureković, Dedić, Barać, Mišić, Bašić, Čović.

ZVIJEZDA: Mirković, Zulić, Lazarevski, Sušić, Ordagić, Radivojević, Spasojević, Bajalica, Maksumić, Taisuke, Kuzmanović.