IMG_2014040536984
ScSport

Fudbaleri Željezničara nadigrali su na Grbavici ekipu zeničkog Čelika sa 3:0 u okviru 25. kola Premijer lige.

Igrala se 5. minuta kada su domaći stigli do ranog vodstva. Hinović je loše reagovao nakon jedne dubinske lopte, nakon čega je Bučan uposlio Hodžića koji sa desetak metara šalje loptu u mrežu gostiju. U 11. minuti Bučan je nakon odlične solo akcije dobro šutirao, ali Hinović je bio na mjestu.

Na drugoj strani, pokušaj Simića lako hvata Lončarić, a u 22. minuti Tomić je odlično proigrao Selimovića, kojem nije bilo teško da po drugi put matira Hinovića za 2:0.

Željo je nastavio sa dobrom igrom, a treći gol je postignut u 33. minuti. Sjajno je Jamak proigrao danas odličnog Bučana koji je prizemnim udarcem postigao lijep pogodak.

Čelik je najbolju priliku za smanjenje rezultata propustio u 37. minuti. Lopta je došla do usamljenog Bajraktarevića, čiji šut je u posljednji trenutak izblokiran.

Nastavak meča donio je mnogo manje uzbuđenja. Odlično je sa distance pucao Hodžić u 51. minuti, ali je lopta otišla pored gola. Uz još nekoliko poluprilika, Željo je rutinski sačuvao prednost do kraja i izjednačio se sa Zrinjskim na vrhu tabele.

Željezničar-Čelik 3:0

Stadion: Grbavica. Gledalaca: 4000. Sudija: Vladimir Bjelica (I. Sarajevo). Strijelci: 1:0 Hodžić 4., 2:0 Selimović 22., 3:0 Bučan 32. Žuti kartoni: Bučan (Željezničar); Mišić, gojković, Mešanović (Čelik).

Željezničar: Lončarić, Kerla, Bučan (od 53. Kvesić), Zolotić, Hodžić, Stanić, Dedić, Selimović (od 58. D Sadiković), Zeljković, Jamak, Tomić (od 40. B. Čolić).

Čelik: Hinović, Gojković (od 71. Jakupović), Duvnjak, Bajraktarević (od 46. Huseinspahić), Alispahić (od 58. N’Glamme), Mešanović, Jusić, Simić, Barać, Mišić, Lakićević.