Fudbalski praznik nadomak Zenice: Čelik u gradskom derbiju bolji od Borca

Današnja utakmica na stadionu u Tetovu bila je pravi fudbalski spektakl i događaj koji će mještani ovog mjesta nadomak Zenice još dugo pamtiti. Uprkos zabrani okupljanja, danas se na i oko stadiona skupilo više stotina gledalaca, koji su došli da vide ovaj gradsk derbi, dvaju najstariji nogometni klubova u Zenici.

Čelik je u utakmicu ušao kao veliki favorit, ali veoma težak teren je danas bio najveći saveznik domaćem timu. Uprkos nekoliko sjajnih prilika u utakmici, gdje je najmanje bilo nogometa, na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku meča crno-crveni vrše još veći pritisak na domaći tim, a to im se isplatimo u 62. minuti kada gol za 0:1 i vodstvo Čelika postiže desni bek Haris Šehić.

Nakon gola nije bilo još mnogo prilika, čini se da su i domaći nogometaši bili zadovoljni minimalnim porazom, dok je Čeliku bilo najbitnije da nastavi sa pobjedama i dolaskom bliže ka ulasku u viši rang. Konačni rezultat utakmice bio je 0:1 za Čelik.

Čeliku je ovo bio 13 meč i 13 pobjeda, te su uvjerljivo prvi na tabeli sa sedam bodova više od ekipe Žepča, koja će upravo narednog vikenda gostovati na Bilinom polju. S druge strane Borac iz Tetova je ostao na sedmoj poziciji sa 14 bodova na svome kontu.

Borac-Čelik 0:1 (Šehić)

Borac:Bešić,Kobić, Šćetić, Alić, Purić, N.Smriko, Selimović, Ahmed, Kubat, J.Smriko i Bajramović. Trener: Mirsad Šabanović.

Čelik: Sejmen, Šehić, Šabić, Muslić, Popović, Smajić Salkić, Piljug, Kovač, Čičak i Mahmutović. Trener: Pavle Skočibušić.