Futsal reprezentacija BiH u Zenici sa 7:1 porazila Švicarsku

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Gradskoj areni “Husejin Smajlović” u Zenici na otvorenju preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo rezultatom 7:1 porazila selekciju Švicarske.Izabranici Ive Kreze utakmicu su otvorili baš onako kako je od njih tražio selektor, a već u 5. minuti susreta uspjeli su doći do prvog gola. Golman Galić je ubacio loptu do protivničkog šesnaesterca odakle ju Kahvedžić šalje u mrežu Švicaraca za 1:0.

Švicarci su na isti način uzvratili pet minuta poslije kada je Charrier asistirao Marcoyannakisu koji pogađa za 1:1. Slavlje Švicaraca nije mnogo trajalo. Prvo je Aladžić u 12. minuti poslao loptu Kahvedžiću koji majstorski petom matira golmana Švicarske Charriera.

Treći gol naša reprezentacija je postigla u 17. minuti kada je Bošković sa sedam minuta pogodio ugao protivničkog gola, a početkom drugog poluvremena Kahvedžić postiže svoj treći pogodak za 4:1.

Golman naše reprezentacije Galić u 27. minuti susreta uspio je iskoristiti prazan gol Švicaraca za 5:1. U 31. minuti kapiten našeg tima Anel Radmilović iz neposredne blizine ponovo matira Charriera za 6:1, a u 37. minuti Jelić nastavlja golijadu našeg tima za 7:1.

Bosna i Hercegovina: Stanislav Galić, Dejan Pavlović, Marijo Aladžić, Nermin Kahvedžić, Anel Radmilović, Darko Milanović, Andrijano Dujmović, Elmin Prošić, Amel Handžić, Srđan Ivanković, Mirko Hrkać, Josip Bošković, Darko Raguž, Bilal Jelić. Selektor: Ivo Krezo.

Švicarska: Noel Charrier, Sabaudin Ljamalari, Evangelos Marcoyannakis, Fabio Santona, Gabriel Buckson, Thierry Huber, Fabian Sangines, Elia Walty, Luiz Felipe Farias De Almeida, Claudio Fernandes, Abdelkarim Seddiq, Alessandro Facchinetti, Dylan Malta Barreira, Jarik Huber. Selektor: Joao Alexandre Nunes Freitas Pinto.