“Gaučosi” izbacili Kolumbiju i zakazali najveći derbi na planeti

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u finale smotre najboljih južnoameričkih selekcija gdje ih čeka Brazil i sada je jasno da ćemo u posljednjem okršaju ovogodišnjeg izdanja Kopa Amerike gledati okršaj najvećih rivala otkako fudbal postoji.

Argentina je poslije boljeg izvođenja penala eliminisala selekciju Kolumbije. Posle 120 minuta fudbala u Braziliji bilo je 1:1, a Gaučosi su u penal seriji slavili s 3:2.

Za pobjednika su pogodili Lionel Mesi (Messi), Leandro Paredes i Lautaro Martines (Martinez), a Rodrigo De Paul nije bio precizan. Kolumbijci su pogodili tek dva od pet penala – Huan Kvadrado (Juan Quadrado) i Migel Borha (Miguel Borja).

U regularnom toku utakmice za Gaučose su pogađali Martines u 7. minuti na asistenciju Mesija, i Luis Dijas (Luiz Diaz) koji je izjednačio u 61. minuti.

Brazil će inače u finalu brani titulu Kopa Amerike dok Argentina pokušava da dođe do prve titule na ovom takmičenju još od 1993. godine.