Gnabri junak Bajerna: Kaznio promašaje Liona za plasman u veliko finale

Bajern je u drugom polufinalnom duelu Lige prvaka savladao Lion sa 3:0 i plasirao se u veliko finale gdje ga čeka ekipa PSG.

Lion je imao otvaranje iz snova. U 4. minuti susreta Memfis Depaj (Memphis Depay) je izašao oči u oči s Manuelom Nojerom (Neuer), predriblao ga, ali je pogodio mrežu s vanjske strane.

Bavarci su uzvratili u 10. minuti kada je Leon Gorecka (Goretzka) šutirao, a Entoni Lopez (Anthony Lopes) krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Toko Ekambi je u 17. minuti imao stopostotnu šansu za Lion, ali je pogodio stativu.

Već u sljedećem napadu stigla je kazna za neiskorištene prilike Francuza. Serž Gnabri (Serge Gnabry) je pogodio za vodstvo Bajerna.

Nakon primljenog gola igra Liona se u potpunosti raspala, pa je Bajern zagospodario terenom.

U 33. minuti Gnabri je udvostručio prednost svog tima. Robert Levandovski (Lewandowski) je šutirao iz neposredne blizine, Lopez odbranio, a na odbijenu loptu natrčao Gnabri i pospremio je u mrežu za 2:0.

Početkom drugog poluvremena Bajern je imao priliku da riješi sve dileme oko pobjednika. U 51. minuti Ivan Perišić se našao u prilici, snažno šutirao, ali je intervenisao Lopez.

Lion je u nastavku imao nekoliko odličnih prilika da se vrati u utakmicu, ali bezuspješno. Prvo je pokušao Marselo (Marcelo) u 56. minuti, ali se istakao Nojer.

Bavarci su u 58. minuti izgubili loptu na svojoj polovini, ona je došla do Ekambija, koji je bio oči u oči s Nojerom, ali je šutirao pravo u njega i upropastio još jednu sjajnu šansu.

U 79. minuti poništen je gol Bavaraca zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho).

Levandovski je u 88. minuti pogodio za konačnih 3:0.

U nedjelju nas očekuje pravi spektakl. Bajern će se u svom 11. finalu boriti za 6. titulu prvaka Evrope, dok će PSG pokušati prvo finale krunisati trofejom.