Gojak golčinom odveo Dinamo u grupnu fazu Lige prvaka

Nogometaši Dinama plasirali su se u grupnu fazu Lige prvaka nakon što su u dvomeču play-offa bili bolji od norveškog Rosenborga. Modri su pobijedili s 2:0 prošle sedmice u Zagrebu, a večeras je u Trondheimu bilo 1:1. Od samog početka utakmice igralo se otvoreno s obje strane, ali su domaći imali znatno više prilika, pogotovo onih ozbiljnih za postizanje pogotka.

Nakon jedne takve koju u gol nije pretvorio Reginiussen u desetoj minuti, nekoliko trenutaka kasnije Akintola je nakon gužve u šesnaestercu domaće doveo u vodstvo.

Imao je Rosenborg minut prije odlaska na odmor još jednu dobru priliku, ali je nesretni Hedenstad pogodio stativu pa je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Norveška ekipa je u nastavku neočekivano pala, a Dinamo je imao puno više ozbiljnih šansi za postizanje gola.

Iz jedne takve su i stiglo do zlata vrijednog gola. I to kakvog. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Amer Gojak je u 71. minuti uputio bombu s 20-ak metara i zatresao mrežu domaćeg golmana za veliko slavlje igrača i navijača Modrih. Zanimljivo da je Gojak u igru ušao samo pet minuta prije postignutog gola.

Rosenborg do kraja meča jednostavno nije imao rješenja za Dinamovu odbranu pa će zagrebačka ekipa ove sezone zasluženo igrati grupnu fazu Lige prvaka.

Inače, strijelac zlatnog gola Gojak u igru je ušao umjesto još jednog bh. igrača – Izeta Hajrovića.